Kontakt Zapytanie ofertowe
Wysyłka pełnej linii produkcyjnej do Indii

Wysyłka pełnej linii produkcyjnej do Indii

ASL Freight na zlecenie amerykańskiego partnera zrealizował lotniczy transport linii produkcyjnej z Polski do Indii. Na zlecenie amerykańskiego partnera należało wysłać całą linię produkcyjną w 1 opakowaniu. Problem polegał na znalezieniu przewoźnika, który precyzyjnie opisze maksymalne rozmiary ładunku w samolocie typu B747. Bardzo niestandardowe rozmiary przesyłki: 460x300x260 cm oraz waga transportowanej linii produkcyjnej: ponad 10 ton dawały się agencji celnej we znaki (460x300x260 cm.). A waga transportowanej linii produkcyjnej (10700) kg nie ułatwiała sprawy.

Bardzo niestandardowe rozmiary przesyłki: 460x300x260 cm oraz waga transportowanej linii produkcyjnej: ponad 10 ton stanowiła nie lada wyzwanie zarówno dla naszych spedytorów, jak i agentów celnych. Ze względu na to, że towar należy zweryfikować na lotnisku pod względem bezpieczeństwa, należało zlecić producentowi wykonanie w skrzyni drzwi w taki sposób, aby była możliwość wejścia celnika do środka skrzyni i zweryfikowania rodzaju ładunku. Opakowanie ładunku musiało również idealnie odpowiadać do wymagań przewoźnika (odpowiednie mocowania pod haki załadunkowe itp.).

Ten skomplikowany transport zakończył się sukcesem. Dzięki skoordynowanym działaniom ekspertów ASL , udało się profesjonalnie zabezpieczyć transportowaną linię produkcyjną, a cały ładunek dotarł na wyznaczone miejsce w zakładanym terminie.