Kontakt Zapytanie ofertowe
Kolejny krok do budowy polskiej elektrowni atomowej

Kolejny krok do budowy polskiej elektrowni atomowej

W ostatnim tygodniu sierpnia w obecności Ministra Infrastruktury oraz Sekretarza Stanu Ministerstwa Infrastruktury została podpisana umowa dotycząca budowy konstrukcji morskiej MOLF. Ta specjalistyczna konstrukcja będzie elementem infrastruktury towarzyszącej budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

Czym jest MOLF?

Jest to specjalna konstrukcja przystosowana do rozładunku ponadnormatywnych i ponadgabarytowych, które nie mogą zostać podzielone na mniejsze części. MOLF jest skrótem od słów Marine Off-Loading Facility.

Co obejmuje zakres podpisanej umowy?

Zakres podpisanej umowy obejmuje projekt pomostu, służącego do rozładunku niepodzielnych ładunków ponadnormatywnych niezbędnych do budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej. Projekt obejmuje również fragment drogi technicznej, umożliwiającej dalszy transport przeładowanego towaru.

Wykonawcą dokumentacji projektowej jest konsorcjum firm WUPROHYD Sp. z o.o oraz INGEO Sp. z o.o., mają one 14 miesięcy na przygotowanie pełnej dokumentacji.

Podsumowanie

Jest to niewątpliwie niezbędna inwestycja, potrzebna do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Jest to inwestycja o znaczeniu strategicznym, o dużym znaczeniu z punktu widzenia przyszłości naszego państwa, stabilności energetycznej, obronności oraz klimatu.

Pozostałe wpisy

Nowa lokalizacja, nowe możliwości!

Z radością informujemy, że nasz gdyński oddział ASL zmienił lokalizację! Teraz znajdziecie nas w nowoczesnym, większym biurze przy ul. Janka […]


Czytaj więcej

ASL gotowe na wdrożenie nowych systemów celnych

Już 31.10.2024 zostaną uruchomione nowe systemy AES/ECS2 PLUS oraz NCTS2 PLUS, które zrewolucjonizują sposób zgłaszania odpraw celnych poprzez platformę PUESC. […]


Czytaj więcej

“Wyprodukowane w UE” – co to znaczy i jakie warunki musi spełnić towar, aby został uznany za pochodzący z Unii Europejskiej?

Aby towar konfekcjonowany (przygotowany do sprzedaży detalicznej, np. zapakowany w mniejsze jednostki) mógł zostać uznany za pochodzący z Unii Europejskiej […]


Czytaj więcej